ویدیو مصالح ساختمانی

ویدیو تعمیر درب چوبی قدیمی | نحوه بازسازی کامل شکستگی و پوسیدگی آن

آشنایی با چگونگی تعمیر درب چوبی می تواند افراد را به استفاده مجدد و جلوگیری از تعویض درب و هزینه اضافی تشویق کند. زیبایی و جلوه چوب در طول زمان از بین نمی رود اما نیاز به نگهداری و ترمیم دارد. برای این کار مراحل مختلفی وجود دارد که اگر به درستی و با دقت انجام شود و مواد و رنگ های با کیفیتی به کار گرفته شود عمر درب را تا چندین برابر افزایش می دهد بدون آن که زیبایی آن، تحت تاثیر قرار بگیرد.

در این ویدیو یک درب چوبی سفید که دارای پنل های شیشه ای است و پوسیدگی و شکستگی های زیادی دارد، برای تعمیر انتخاب شده است. در شروع کار لازم است تا شیشه ها خارج شوند، قسمت های پوسیده باز شوند و گرد و غبار موجود درون چوب تمیز شوند. تمام لولا ها، پیچ های قسمت های آسیب دیده، چسب های قدیمی و دستگیره از در جدا می شوند به طوری که تنها سطح چوب باقی بماند.

سطح درب که سفید رنگ است به طور کامل تراشیده می شود که با این کار علاوه بر رنگ، پوسیدگی های آن هم جدا می شوند. این کار چندین بار صورت می گیرد. در این مرحله مدل های مختلف سمباده می توانند مفید باشند و سطح سالم و صاف تری بسازند. در قسمت های شکسته، تکه چوب های جدید و سالم جای گذاری می شوند و با استفاده از مخلوطی که حاوی چسب چوب، خرده چوب و سایر افزودنی ها است، فرورفتگی ها پر می شوند. در نهایت شیشه ها در جای خود قرار می گیرند و با رنگ آمیزی در که آخرین مرحله است، بازسازی آن کامل می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا