ویدیو مصالح ساختمانی

ویدیو ساخت پله بتنی همراه با جزئیات کامل

ساخت پله بتنی با طراحی های مدرن و جدید، زیبایی خاصی به فضا می بخشد. در طراحی و نحوه اجرا این مدل از پله ها نکات زیادی باید مورد توجه قرار گیرد. از اصلی ترین این نکات تعداد پله های مورد نظر و ابعاد آن ها به خصوص ارتفاع و شیب پله ها است. از آن جایی که این بخش از ساختمان محل رفت و آمد افراد است باید ایمنی آن به طور کامل تامین شود بنابراین بتن یکی از مواد مناسب در استحکام بخشیدن به پله ها به حساب می آید.

در این ویدیو صفر تا صد ساخت پله ها نشان داده می شود. آن ها در مرحله اول شروع به ساخت قالب برای بتن ریزی در محل قرارگیری پله ها می کنند. در این مرحله زمین را به دقت و بر اساس ابعاد پله ها حفر می کنند و قطعات چوب را به یک دیگر می چسبانند. ایجاد پایه و زیر سازی محکم و قوی اهمیت زیادی دارد. بنابراین در قدم بعدی با خاک و سنگریزه ها درون هر پله را پر می کنند. برای تقویت بتن و ایمنی پله ها، میلگرد ها را درون خاک جای گذاری می کنند. نوبت به ساخت ملات بتن می رسد. آن ها بتن را با دقت در قالب های چوبی می ریزند و از ویبراتور برای متراکم شدن و از بین رفتن هوای موجود در آن استفاده می کنند.

صاف کردن بتن یکی از مراحلی است که نیاز به صبر و دقت زیاد دارد. آن ها چندین بار این مرحله را تکرار می کنند تا ساختار کلی شکل بگیرد. در نهایت پس از خشک شدن، قطعات چوب اطراف آن ها را جدا می کنند و پله های ساخته شده را از هر‌گونه لکه و بتن اضافی پاک می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا