ویدیو مصالح ساختمانی

ویدیو ساخت بتن شیشه ای | خلاقیت در تولید سنگ فرش با شیشه های شکسته

در این ویدیو با نحوه ساخت بتن شیشه ای آشنا می شویم. قطعات ساخته شده در این ویدیو هم در کف و هم در پله ها می توانند مورد استفاده قرار گیرند. زیرا می توان آن ها را در انواع مختلف و سایز های متفاوت تولید کرد. با دیدن این ویدیو می توانید سنگ فرشی زیبا طراحی کنید و از آن در پاسیو، حیاط خلوت و یا باغچه استفاده کنید.

 برای شروع لازم است تا قالبی برای شکل گیری بتن ساخته شود. بنابراین یک قالب چوبی می سازند، مخلوط بتن را درون قالب می ریزند و در چندین نوبت آن را به خوبی صاف می کنند. برای تزیین بتن، قبل از خشک شدن از خرده شیشه های رنگی می توان استفاده کرد. این شیشه های شکسته را می توانید خریداری کنید یا از شیشه های قدیمی استفاده کنید. در اینجا شیشه های آبی تهیه شده که بر روی بتن به مقدار زیاد پاشیده می شوند. نحوه قرار گرفتن شیشه ها با توجه به سلیقه شما می تواند متفاوت باشد.

بعد از پاشیدن خرده شیشه ها آن‌قدر بر روی بتن ضربه می زنند تا مخلوط بالا بیاید و خرده شیشه ها پنهان شوند. حدود سه ساعت بعد از این کار، نیاز است تا سطح بتن آبکشی شود. برای این کار از یک جارو با بافت نرم استفاده می شود تا شیشه ها در سطح نمایان شوند. در مرحله آخر از یک مایع ضد آب برای محافظت از بتن استفاده می شود. این مایع علاوه بر این که ظاهری شفاف و براق به آن می بخشد باعث می شود تا بتن تخریب نشود و دوام زیادی داشته باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا