ویدیو مصالح ساختمانی

ویدیو ساخت خانه هابیت | مراحل اجرای فونداسیون و اسکلت اصلی ساختمان

ساخت خانه هابیت چند وقتی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این سبک خانه ها که در واقع از خانه هابیت ها در سریال محبوب ارباب حلقه ها الهام گرفته شده است، برای مردم جذابیت زیادی دارد. به گونه ای که زندگی در آن ها و یا حتی گذراندن چند روز در این مکان، رویایی به نظر می رسد. بنابراین در خیلی از کشور ها نظیر کانادا و ترکیه جهت جذب توریست اقدام به ساخت آن ها می کنند.

در این ویدیو مراحل اولیه شکل گیری کلیت ساختمان نشان داده می شود. به گونه ای که اول گودبرداری صورت می گیرد و زیرساخت خانه با دال بتنی شکل می گیرد. استفاده از ماشین پمپ بتن کار را سریع تر پیش می برد. در ادامه میلگرد ها برای قرار گرفتن در بلوک ها و سقف برش داده می شوند. شاید برای شما سوال پیش بیاید که آیا استحکام این مکان بدون ستون تضمین شده است؟ باید گفت ستون برای دیوار های بلند ضروری است اما در این خانه کوچک که دیوار ها کوتاه هستند و در داخل بلوک ها بتن و میلگرد استفاده شده است، الزامی برای ساخت ستون وجود ندارد.

نکاتی که در اینجا نشان داده می شود می تواند به همه کسانی که قصد ساخت چنین خانه ای برای خود دارند مفید باشد. همچنین می توان در باغ و ویلا برای ساخت اقامتگاه از این سبک استفاده کرد. فرایند آن حتی برای ساخت انبار ها و پناهگاه های زیرزمینی در برابر طوفان و زلزله هم به کار می رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا