ویدیو مصالح ساختمانی

ویدیو آموزش نصب بام سبز | مراحل کامل تبدیل سقف به روف گاردن

این روز‌‌ها نصب بام سبز در میان ساختمان سازان بسیار مورد توجه قرار دارد. از آن‌جا که در فضا‌‌های شهری جدید کمبود بوستان و پارک در دسترس احساس می شود، معماران به این فکر افتادند تا از کمترین فضا‌ها بیشترین استفاده صورت بگیرد. بنابراین نه تنها سقف ساختمان های تجاری و تفریحی بلکه سقف خانه ها نیز مورد توجه قرار گرفت تا به باغی زیبا تبدیل شود.

در این ویدیو مراحل اجرای بام سبز را به طور کامل می بینیم. آن ها برای شروع، سقف را از هر گونه زباله و آلودگی پاک می کنند و فویلی برای افزایش مقاومت سقف در سراسر آن پهن می کنند که هنگام این کار به این نکته اشاره می شود که این لایه ها باید به اندازه 50 سانتی متر روی هم قرار بگیرند. آن ها برای جای گذاری لوله جمع آوری آب، مقداری از این فویل را برش می دهند. در ادامه لایه محافظتی دیگری روی آن پهن می کنند و سپس لایه زهکشی را روی پوشش محافظتی قرار می دهند. برای جلوگیری از نفوذ هر گونه آب، فیلتری پشمی روی آن قرار داده می شود.

در فاصله 20 تا 30 سانتی متری لبه سقف، پروفیل های جداسازی را قرار می دهند و در قسمت گوشه ها، آن ها را خم می کنند. در مرحله بعد بسته های خاک روی سطح سقف تقسیم می شوند، باز می شوند و به طور کامل پخش می شوند. قابل ذکر است که لایه های زیرین باید به دقت آبیاری شوند. در نهایت قطعات پوشش گیاهی را روی بستر به خوبی قرار می دهند. نکته نهایی این است که بلافاصله بعد از نصب حتما باید آبیاری صورت گیرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا