ویدیو مصالح ساختمانی

ویدیو اجرای بام سبز به روش مدولار

در اجرای بام سبز روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب مختلفی دارند. یکی از ساده ترین روش ها، اجرا به سبک مدولار است که طی آن از باکس های حاوی پوشش گیاهی یا گل استفاده می شود که پیش ساخته هستند و نیازی به زیر ساخت ندارند. اگر برای اجرا از این روش استفاده شود، سقف نیازی به عایق خاصی ندارد و فقط تست آب و میزان نفوذ آن باید بررسی شود و در صورت نفوذ تمهیدات لازم صورت بگیرد. از روش مدولار تقریبا در هر مکان می شود استفاده کرد و محدودیت خاصی ندارد. همچنین به دلیل کاهش هزینه های آبیاری، از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

در این ویدیو اجرا کامل بام سبز به روش مدولار مرحله به مرحله نشان داده می شود. نکته ای که در ابتدا اشاره می شود اطمینان از استحکام کافی سقف برای اجرا است. قبل از هر چیزی سقف باید ضد آب باشد و از نفوذ و نشت آب به ساختمان جلوگیری کند. برای این که در طی نصب و جای گذاری باکس ها اختلالی به وجود نیاید لازم است ابزار مورد نیاز نظیر قیچی، اره برقی و دستی، چاقو و … تهیه شود.

سقف باید به طور کامل تمیز شود، لایه های محافظتی در کل سطح سقف قرار بگیرند، باکس های گیاهان به طور متناسب چیده شوند و در صورت لزوم در ابعاد مناسب برش داده شوند. برای محکم و منظم قرار گرفتن و جا به جا نشدن آن ها لازم است در لبه ها پایه هایی قرار داده شوند. این گارد های محافظ در گوشه ها باید به صورت زاویه دار قرار بگیرند. در نهایت می توان برای افزایش زیبایی و پر کردن اطراف باکس ها، از سنگریزه ها کمک گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا