ویدیو مصالح ساختمانی

ویدیو آجر چینی هنرمندانه | طریقه ساخت دیوار با آجر کاری فخر و مدین

آجر چینی تنها به روی هم قرار گرفتن تعدادی آجر خلاصه نمی شود. این هنر دارای روش ها و دستورالعمل های متعددی است که اگر به درستی صورت گیرد، می تواند ظاهری زیبا و جذاب به نما ساختمان ببخشد. از این دیوار‌ های آجری به عنوان حریم در باغ ها و باغچه ها می توان استفاده کرد که جنبه تزئینی هم دارند. آجرکاری به دو روش سنتی و مدرن انجام می شود که هر کدام از آن ها ریزه کاری های خاص خود را دارند.

در ویدیو بالا فرایند ساخت یک دیوار با روش فخر و مدین را می بینیم که با دقت و ظرافت صورت می گیرد. در این روش آجر ها طوری در کنار هم قرار می گیرند که در میانشان حفره وجود دارد که در معماری مدرن امروزی هم به کار می رود. اگر به نحوه چینش آجر ها در ویدیو دقت کنید متوجه می شوید که سازنده دیوار از یک قاعده مشخصی برای ساخت روزنه ها پیروی می کند. این روز ها نوعی آجر تحت همین عنوان ساخته شده است که شکلی متفاوت با آجر های معمولی دارد.

در آجر چینی خصوصا روش مشبک، بندکشی بسیار اهمیت دارد. این کار که در واقع همان ریختن ملات بین آجر ها است نکاتی دارد که باید رعایت شود تا استحکام لازم را برای دیوار ایجاد کند. یکی از این نکات حفظ ضخامت یک دست و یکسان در تمام طول دیوار است. همچنین هنگام قرار دادن آجر ها بر روی ملات لازم است کمی روی آن فشار وارد کنید تا چسبندگی لازم ایجاد شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا