ویدیو مصالح ساختمانی

ویدیو ساخت خانه با چوب صورتی | ساختمان سازی یا تولید اثر هنری؟

دیدن ساخت خانه و دیگر ساختمان ها در کشور های مختلف می تواند خیلی جالب باشد زیرا در هر کشور روش ها و مدل های گوناگونی وجود دارد که بد نیست فعالان این حوزه با آن ها آشنایی پیدا کنند. در حال حاضر بیشتر کشور ها همه چیز را با بتن و فولاد می سازند و از چوب تنها برای ساخت فریم درب و چارچوب خانه استفاده می کنند. در حالی که در نیوزلند و استرالیا اکثر خانه ها چوبی هستند. شاید بتوان گفت علت این کار ایمنی بیشتر چوب در برابر زلزله و آتش سوزی است. خانه هایی که با الوار های قدیمی ساخته می شوند، مقاومت بیشتری در برابر آتش دارند زیرا چوب متراکم تر است و کند تر می سوزد.

این ویدیو ساخت خانه با پنل های چوبی را نمایش می دهد که برای ایده پردازی و الگو برداری کسانی که می خواهند خانه خود را بسازند مفید است. این خانه طرحی ساده اما بسیار کاربردی دارد که با منظره و طبیعت اطرافش به خوبی هماهنگ است. نکته جالب این ویدیو استفاده از ستون های چوبی به جای دال بتنی است. همان طور که می دانید دال بتنی برای حمل بار های فشرده و سنگین به کار می رود. بنابراین نیازی نیست در همه پروژه ها از آن استفاده شود.

احتمالا برای شما این سوال پیش آمده که چوب های صورتی که در چارچوب به کار می رود چیست. در نیوزلند استفاده از چوب کاج بسیار رایج است زیرا با آب و هوای آن جا متناسب تر است. اما این مدل چوب یک مشکلی دارد و آن هم قابلیت پوسیدگی سریع و خوردگی توسط حشرات است. بنابراین آن ها چوب را از مواد شیمیایی که دارای عنصری صورتی رنگ به نام برون است پر می کنند تا در برابر حشرات مقاومت خود را حفظ کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا