ویدیو مصالح ساختمانی

ویدیو فرآیند ساخت آجر کره ای | کارخانه تمام اتوماتیک تولید آجر در کره

پیشرفت تکنولوژی مراحل ساخت آجر را هم مانند حوزه های دیگر دستخوش تغییرات زیادی کرده است. استفاده از ماشین آلات تمام اتوماتیک برای ساخت آجر باعث شده تا سرعت تولید این محصولات در تعداد زیاد، بسیار بالا رود. به طوری که علاوه بر رفع نیاز یک شهر یا کشور، امکان صادر کردن آن به دیگر مناطق وجود دارد. در حالی که ساخت این مصالح ساختمانی توسط انسان فرایندی طولانی تر است.

اگر این ویدیو را به دقت تماشا کنید متوجه می شوید که استفاده از نیروی انسانی تقریبا صفر است و تنها برای راه انداختن دستگاه ها حضور افراد نیاز است. به کار گیری ماشین آلات باعث می شود که گل، به درستی پردازش شود و آجر هایی با استحکام بالا تر شکل بگیرند. بنابراین خط تولید اتوماتیک علاوه بر سرعت می تواند دقت و کیفیت بیشتری را هم به فرایند ساخت اضافه کند.

آجر هایی که به این شکل ساخته می شوند برای استفاده در مناطق مرطوب و چند طبقه مناسب هستند اما باید توجه داشت که از دیگر مدل ها، گران قیمت تر هستند. علت آن مصرف بیشتر سوخت و در نتیجه هزینه بیش تر در پخت و همچنین ماشین آلات است. اگر آجر ها از خاک رس ساخته شوند این هزینه به دلیل محدودیت خاک، بالاتر هم می رود. از مزیت های این روش تولید، می توان به این نکته اشاره کرد که تقریبا زباله و دور ریز کمتری ایجاد می کند و بسته بندی دقیق و محکم آن خطر شکستگی در جابه جایی را کاهش می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا